Takto by to tedy nešlo…

16.09.2022

V posledních dnech se ke mně dostalo několik znepokojujících informací, které poukazují na nezvládnuté vedení naší městské části. Takové pohledy v našich Žabinách vídat nechceme...


V jakých podmínkách si naše děti hrají na hřišti?

V neděli proběhlo sportovní dopoledne pro děti. Počasí nám příliš nepřálo, a tak byla návštěvnost slabší. Ale ti, kteří se nenechali deštivým počasím odradit, si sportování náramně užili.

"I když to bylo jako v pohádce o pejskovi a kočičce, jak myli podlahu a pak se na šňůře sušili, přišlo několik sportovních nadšenců, kteří se deště nazalekli. Děti si vyzkoušely různé zábavné dovednosti s míči všech velikostí, všechny se snažily a šlo jim to skvěle. Rodiče si domů odnesli cenné informace o správném postavení dolních končetin a návody, jak doma s dětmi hravou formou cvičit" komentuje proběhlou akci MUDr. Jaroslava Chlupová.

Návštěvníci akce naštěstí nemuseli být svědky toho, co na nás na hřišti u školy náměstí Svornosti čekalo, když jsme ji tam přišli chystat. Nedopalky, odpadky, lahev od vodky, zvratky,... Pustili jsme se do úklidu a doufali, že to všechno stihneme zlikvidovat dřív, než přijdou první děti. Jak to tam při našem příchodu vypadalo, se podívejte sami:Přetékající koše v ulicích nechceme

Minulý týden jsem obdržel následující fotku s tímto komentářem: "Takhle dnes před 18. hodinou vypadal podzemní kontejner na plasty na Burianově náměstí. SAKO neodváží a radnice neurguje - vyskytuje se to zde prakticky každý týden." Včera večer jsem šel kolem Billy na Makovského náměstí a koše vypadaly podobně.

Je nepřípustné, aby v exponovaných lokalitách nedocházelo k pravidelnému svozu odpadu, naopak je potřeba, aby tam byl odpad svážen častěji. V exponovaných lokalitách budeme trvat na frekventovanějším vývozu odpadů a postaráme se o to, aby si naše děti hrály na čistých hřištích.

Vidíte to stejně? Podpořte nás a pojďme společně změnit Žabiny k lepšímu!


Mgr. Vladimír Paneš