Slibujeme jen to, co dokážeme zařídit

31.08.2022

Jako vždy se před volbami objeví spousta slibů, které mají za úkol přivést voliče k urnám a přinést ten správný hlas tomu správnému subjektu. Prakticky se opakují stále ta stejná hesla, jen v trošku jiném kabátě. A výsledek? Pro občana žádný, pro politika plné kapsy. To chceme změnit!

Před 4 lety byl zvolen do funkce místostarosty člověk, který měl v gesci školství...

Musím tedy napsat, že takto jsem se již dlouho nepobavil:

Na webu zelenaprozabovresky.cz se dočtete, že mezi jejich priority patří "Dostatek míst v kvalitních školách i školkách". Na pana místostarostu, který je zodpovědnou osobou za školství v Žabinách, bych poslal všechny ty maminky, pro jejichž děti neměly školky volná místa...

Viz článek "Chceme změnit zaběhnuté poměry v Žabovřeskách":

"Bylo mi hanbou za naši městskou část, když na posledním zastupitelstvu musely až maminky malých dětí sdělit odpovědným zástupcům, že pro ně ve školkách prostě nejsou místa a teprve na zastupitelstvu v červnu se začaly vymýšlet nápady, kam s dětmi (předpokládám, že tito naši malí spoluobčané se zde nezjevili ze dne na den, jen se to bohužel hrubě zanedbalo)."

Nedostatek míst ve školkách pro naše nejmenší Žabiňáky není jediným hrubým pochybením spojeným se školstvím, které má na starosti lídr Zelených - přečtěte si o největším průšvihu ve škole a školce náměstí Svornosti.

Po otevření volebního programu Strany zelených v Žabovřeskách jsem nestačil zírat...

Pravděpodobně se jedná o zcela jinou zelenou stranu než tu, která tam byla 4 roky. Hodně stěžejních bodů, které jsou nyní v jejich programu, jsme se snažili prosadit, ale i jejich hlasy byly vždy proti našim návrhům. A osobní zkušenost s prací lídra Zelených není publikovatelná... Dnes jsme se zaměřili jen na školství, ale podobných "perel" najdete v jejich programu více.

Nechci ale křivdit všem zeleným snahám - osobně znám dobře jejich kandidátky číslo 2 a 4 (paní Chaloupkovou a paní Melounovou) a to jsou lidé, kteří to myslí s naší městskou částí dobře.

Za Pro Žabiny vybíráme témata, která máme šanci skutečně ovlivnit. Nechceme billboardy plné prázdných hesel, ale skutečně chceme něco změnit. Pojďme to změnit společně - bez vašeho hlasu to nedokážeme.

Vladimír Paneš