Pojďme volit!

23.09.2022

8057 - tolik obálek s hlasovacími lístky bylo odevzdáno v komunálních volbách v Žabovřeskách před čtyřmi roky. K volbám tak přišla pouze polovina oprávněných voličů. Druhá půlka zůstala doma.

S frází "stejně se nic nezmění" jsme se v diskusích u našich stánků setkávali i letos. A žel poměrně často. Je to škoda. Rezignovat na své právo určit, jak se bude nadcházející čtyři roky vyvíjet obec, ve které žiji, je vědomé zbavení se volebního práva. A co víc, fakticky se tak moc rozhodovat pomalu přesouvá k těm, co v zájmu jejího získání slíbí i nemožné.

Nadcházející roky nebudou jednoduché. Ne, nebude líp (byť Vám to je z billboardů na každém rohu slibováno). A jediný strop, na který se můžete spolehnout, je ten, který máte doma nad hlavou. Jedním z úkolů pro nové zastupitele by tak mělo být zajistit, aby to tak i zůstalo. A ideálně nejen v obecních bytech.

Je čas přiznat si, že nás slovy jednoho z nejvýraznějších politiků novodobé historie W. Churchilla, čeká krev, dřina, pot a slzy. Bude se muset šetřit, aby zbylo na to podstatné. Na rezervy spoléhat nemůžeme - odcházející koalice utratila vše, co zbylo z posledních let hojnosti. Na obecním účtu tak noví zastupitelé najdou jen pár drobných. Takže populisté stejně nebudou mít co rozdávat.

Využijte proto prosím svého práva rozhodnout, jak bude správa našich Žabovřesk v nadcházející době vypadat. Přijďte volit. A zkusme se alespoň ve volební účasti přiblížit Ivanovicím, kde k volbám před čtyřmi roky přišlo 68,89 procent voličů. 

Mgr. Vít Cvrček